VLetenky

Kirgizstan s Pegasus Airlines od 165 EUR

Ťan Šan
Fotogenické panorámy “Nebeských hôr” Ťan Šan v Kirgizstane (foto: AndreiGarm/Pixabay/CC0)

Cestu do znamenitého stredoázijského (bezvízového) Kirgizstanu možno podniknúť (aj v teplejšom čase) pri využití akcie leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kirgizského hlavného mesta Biškek sú v predaji za 165 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (v rámci 30% zľavnenia zo základnej ceny 236 EUR).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej ceny bude bezplatná registrácia do programu leteckej spoločnosti s názvom Pegasus Plus, ktorého členovia majú do 3. februára zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 15. marca do 22. júna 2017 v rámci aktuálnej akcie “Pegasus Plus Fly Fly Away Days” (s výnimkou vylúčených období 28.04.-02.05., 18.05.-22.05. a 08.06.-12.06.2017).

Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou po zvolení jednotlivých segmentov a vypísaní osobných údajov) zaškrtnúť “políčko” s označením kampane (“– 30% off“) a následne bude základná cena letenky (t.j. 236 EUR) znížená o 30% (na 165 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od polovice marca do polovice júna 2017).

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kirgizstanu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. mája s návratom z kirgizského Biškeku (FRU) dňa 24. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Biškek za 165 EUR s Pegasus Plus (17.05.-24.05.2017 / 236 EUR pred zľavou)

Kirgizstan

Impresívna kirgizská metropola – 900-tisícový Biškek (bývalé Frunze), Vás očakáva v severnej časti krajiny, zhruba 200 km na západ od kazašskej metropoly Almaty (v nadmorskej výške 800 m). Môže sa popýšiť pohodovými klimatickými podmienkami v priemere s 322 slnečnými dňami v priebehu roka (aj keď v zimných mesiacoch sa naopak zvyknú častejšie vyskytovať hmly).

Fantastické horské masívy

Neďaleko od Biškeku, približne 40 km smerom na juh natrafíte na Kirgizský chrbát (zaraďujúci sa do pohoria Ťan Šan) s národným parkom Ala Archa (a najvyšším vrchom Alamyudyun Peak 4895 m). Za návštevu v tejto oblasti istotne stojí prekrásne horské jazero Issyk Kul (vyše 100 km východne od neho, na hraniciach s Čínou nájdete i najvyššiu horu Kirgizstanu Pik Pobedy – 7439 m).

Preslávená Hodvábna cesta a legendárna Ferganská kotlina

Vzhľadom na skutočnosť, že letné teploty vo Ferganskom údolí sa občas vyšplhajú k “štyridsiatkám”, môže byť chladnejšie ročné obdobie výhodným obdobím na prehliadku tejto oblasti. V západnom Kirgizsku, v oblasti hraničného pásma s Uzbekistanom, skúste spoznať pôsobivé mestá Oš a Džalalabád, situované v starobylej a dramatickej “Fergana Valley” na historickej Hodvábnej ceste.

0