VLetenky

Kirgizstan s Pegasus Airlines od 160 EUR

Issyk Kul
Napriek výške 1607 m slanovodné jazero Issyk Kul nezamŕza (foto: Thomas Depenbusch/Flickr/CC BY 2.0)

Cestu do znamenitého stredoázijského (bezvízového) Kirgizstanu možno uskutočniť pri využití akcie leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kirgizskej metropoly sa dajú kúpiť za 160 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri spoločnom nákupe dvoch leteniek (kedy druhý cestovateľ získava zľavu 50% – v tomto prípade zo základnej ceny 213 EUR).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (pri súčasnej kúpe dvoch leteniek). Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou po zvolení jednotlivých segmentov a vypísaní osobných údajov) zaškrtnúť “políčko” s názvom kampane (“Second person 50% off”) a následne bude cena druhej letenky znížená o 50%.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca februára do konca marca 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kirgizstanu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. marca s návratom z kirgizského Biškeku (FRU) dňa 15. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Biškek za 160 EUR/osoba (08.03.-15.03.2017 – 426 EUR/2 osoby pred zľavou)

Kirgizstan

Impresívna kirgizská metropola – 900-tisícový Biškek (bývalé Frunze), Vás očakáva v severnej časti krajiny, zhruba 200 km na západ od kazašskej metropoly Almaty (v nadmorskej výške 800 m). Môže sa popýšiť pohodovými klimatickými podmienkami v priemere s 322 slnečnými dňami v priebehu roka (aj keď v zimných mesiacoch sa naopak zvyknú častejšie vyskytovať hmly).

Fantastické horské masívy

Neďaleko od Biškeku, približne 40 km smerom na juh natrafíte na Kirgizský chrbát (zaraďujúci sa do pohoria Ťan Šan) s národným parkom Ala Archa (a najvyšším vrchom Alamyudyun Peak 4895 m). Za návštevu v tejto oblasti istotne stojí prekrásne horské jazero Issyk Kul (vyše 100 km východne od neho, na hraniciach s Čínou nájdete i najvyššiu horu Kirgizstanu Pik Pobedy – 7439 m).

Preslávená Hodvábna cesta a legendárna Ferganská kotlina

Vzhľadom na skutočnosť, že letné teploty vo Ferganskom údolí sa občas vyšplhajú k “štyridsiatkám”, môže byť chladnejšie ročné obdobie výhodným obdobím na prehliadku tejto oblasti. V západnom Kirgizsku, v oblasti hraničného pásma s Uzbekistanom, skúste vzhliadnuť pôsobivé mestá Oš a Džalalabád, situované v starobylej a dramatickej “Fergana Valley” na historickej Hodvábnej ceste.

0