VLetenky

Keňa s Turkish Airlines od 466 EUR

Kenya
Scenérie Indického oceánu v oblasti kenského pobrežia (foto: Luca Boldrini/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet do znamenitej východoafrickej Kene (aj na konci letných prázdnin) možno podniknúť s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského hlavného mesta Nairobi sa dajú kúpiť za 12599 CZK (alebo v prepočte cca 466 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 16.06.-23.06. a 01.08.-26.10.2016, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z podmienok tarifu) a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Letenky v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (s obmedzenou dostupnosťou aj počas letných prázdnin – s odletom v druhej polovici augusta 2016).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kene nech bude napr. odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 19. augusta s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 1. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Nairobi za 12599 CZK (19.08.-01.09.2016)
Košice – Nairobi za 495 EUR (rezervácia v SJ)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže zásluhou svojej nadmorskej výšky (1661 m) pochváliť vcelku pohodovou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej partii východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Pôsobivé Nairobi Vás očakáva v južnej partii Kene a ak obľubujete fantastickú africkú faunu a neskutočné horské scenérie, určite v žiadnom prípade nezostanete Vaším výberom sklamaní.

Fascinujúca Monunt Kenya a pomerne dostupné Kilimandžáro

Pokiaľ sa radíte k vysokohorským entuziastom, skúste pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), položený síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – približne 300 km južne od Nairobi). Nemenej pútavou (a ekonomicky trošku dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), nádherný stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa zhruba 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Výnimočné národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na vynikajúce parky a prírodné rezervácie plné mimoriadnych živočíšnych druhov naďabíte i hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – aj keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa zaraďuje skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste uvidieť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule naväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Príťažlivá kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani obdivuhodnú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), prakticky spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento pôvabný kusisko africkej prírody zrejme patrí so svetoznámym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel dokáže priaznivcom unikátnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len čosi viac ako 100 km.

Nádherné plážové scenérie Indického oceánu

Geniálne piesočnaté pláže s magickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta možno odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P. – jednom k najstarším a najväčším v Keni.

Okúzľujúci tanzánsky Zanzibar

V pomerne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) narazia nielen milovníci nezabudnuteľných plážových scenérií aj na neopakovateľný ostrov Zanzibar – očarujúci tropický raj v kúzelnom Indickom oceáne. V tomto lákavom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti možno menej známy, ale naopak nemenej čarovný Pemba Island.

0