VLetenky

Keňa s Turkish Airlines od 428 EUR

Diani Beach
Čarovná Diani Beach na juhovýchode Kene (foto: John Hickey-Fry@hickey-fry.com / Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu do famóznej východoafrickej Kene sa máte šancu vydať s najlepšou európskou aerolíniou (podľa Skytrax) – leteckou spoločnosťou Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Mombasy kúpite od 306 GBP (alebo cca 428 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 17. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 20.06.-20.08.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) v čase od konca marca do polovice júna a od začiatku septembra do polovice decembra 2015 (vrátane možnosti strávenia Vianoc v Keni).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kene môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 30. apríla s návratom z Mombasy (MBA) dňa 10. mája 2015 (t.j. s využitím piatkových májových štátnych sviatkov).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nairobi za 306 GBP (30.04.-10.05.2015)
Viedeň – Nairobi za 450 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Nairobi za 455 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Nairobi za 12631 CZK (rezervácia v ČJ)

Keňa

Pôsobivá kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže zásluhou svojej nadmorskej výške (1661 m) popýšiť celkom pohodovou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej časti východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Impresívne Nairobi Vás čaká v južnej časti Kene a pokiaľ obľubujete fascinujúcu africkú faunu a neuveriteľné horské scenérie, istotne v žiadnom prípade nezostanete Vaším výberom sklamaní.

Fantastická Monunt Kenya a relatívne dostupné Kilimandžáro

Ak sa zaraďujete k vysokohorským entuziastom, skúste zdolať najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m), situovaný síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – zhruba 300 km južne od Nairobi). Nemenej lákavou (a ekonomicky trochu dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), prekrásny stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa približne 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Mimoriadne národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na excelentné parky a prírodné rezervácie plné výnimočných živočíšnych druhov natrafíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – i keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa zaraďuje skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste vzhliadnuť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule nadväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Pôvabná kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani vynikajúcu rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), v podstate spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento práťažlivý kus africkej prírody sa pravdepodobne radí s presláveným juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent dokáže fanúšikom jedinečnej miestnej zvieracej ríše pripraviť.

Mombasa a širšie okolie

Veľmi rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť iba čosi vyše 100 km.

Nádherné plážové scenérie Indického oceánu

Fenomenálne piesočnaté pláže s dramatickým bielym pieskom nájdete v grandióznom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte príležitosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari naďabia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., radiacemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Očarujúci tanzánsky Zanzibar

V relatívne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) natrafia nielen milovníci neopakovateľných plážových scenérií aj na nezabudnuteľný ostrov Zanzibar – okúzľujúci tropický raj v čarovnom Indickom oceáne. V tomto pútavom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti možno menej známy, ale naopak nemenej kúzelný Pemba Island.

0