VLetenky

Keňa s Turkish Airlines od 413 EUR

Diani Beach
Kúzelná Diani Beach na juhovýchode Kene (foto: John Hickey-Fry@hickey-fry.com / Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu do famóznej východoafrickej Kene sa máte príležitosť vydať s najlepšou európskou leteckou spoločnosťou – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do kenského Nairobi sa dajú kúpiť za 413 EUR s odletom zo stovežatej Prahy. V cene 434 EUR možno taktiež letieť aj z rakúskej Viedne a za 440 EUR i z maďarskej Budapešti.

Tarifné podmienky určujú odlety z Viedne a z Budapešti od 1. februára do 17. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 26.03.-03.04. a 20.06.-20.08.2015 pri odletoch z Viedne), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Podmienky predaja pri odletoch z Prahy sú prakticky bez obmedzení. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (pri odletoch z Prahy a z Budapešti aj v priebehu letných prázdnin).

Ako príklad rezervácie letenky do Kene nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 13. februára s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 27. februára 2015 (za 413 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 13. februára s návratom z Nairobi (NBO) dňa 27. februára 2015 (za 434 EUR).

Iný príklad rezervácie letenky nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 13. februára s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 27. februára 2015 (za 440 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Nairobi za 413 EUR (13.02.-27.02.2015)
Praha – Nairobi za 433 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Nairobi za 12002 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Nairobi za 434 EUR (13.02.-27.02.2015)
Viedeň – Nairobi za 455 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Nairobi za 12701 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Nairobi za 440 EUR (13.02.-27.02.2015)
Budapešť – Nairobi za 462 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Nairobi za 12738 CZK (rezervácia v ČJ)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) popýšiť celkom príjemnou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej partii východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Pôsobivé Nairobi Vás očakáva v južnej časti Kene a ak obľubujete fantastickú africkú faunu a dych berúce horské scenérie, určite v žiadnom prípade neostanete Vaším výberom sklamaní.

Fascinujúca Monunt Kenya a relatívne dostupné Kilimandžáro

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom vysokohorskej turistiky, skúste pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), položený síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – približne 300 km na juh od Nairobi). Nemenej atraktívnou (a ekonomicky trošku dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), nádherný stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa asi 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Excelentné národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na výnimočné parky a prírodné rezervácie plné mimoriadnych živočíšnych druhov naďabíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – aj keď na druhej strane miestny Nairobi National Park patrí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste spoznať aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozľahlý Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule nadväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Vynikajúca kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani pôvabnú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), prakticky spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento výborný kus africkej prírody sa zrejme zaraďuje so svetoznámym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel dokáže priaznivcom unikátnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Veľmi pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť iba čosi viac ako 100 km.

Obdivuhodné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s fenomenálnym bielym pieskom nájdete v genjálnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte možnosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari narazia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najrozľahlejším v Keni.

Okúzľujúci tanzánsky Zanzibar

V pomerne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) natrafia nielen milovníci neopakovateľných plážových scenérií aj na nezabudnuteľný ostrov Zanzibar – očarujúci tropický raj v kúzelnom Indickom oceáne. V tomto lákavom regióne sa nachádza aj síce v globále menej známy, ale naopak nemenej čarovný Pemba Island.

0