VLetenky

Keňa s Turkish Airlines od 360 EUR

Mount Kenya
Horské jazero po ceste na Mount Kenya (5199 m) (foto: Robbert van der Steeg/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výpravu do znamenitej východoafrickej Kene sa máte šancu vybrať s najlepšou európskou aerolíniou (podľa rebríčka Skytrax) – leteckou spoločnosťou Turkish Airlines zo Star Alliance.

Spiatočné letenky do kenského Nairobi sa predávajú od 260 GBP (alebo v prepočte cca 360 EUR) s odletom zo stovežatej Prahy a návratom do britského Londýna. Tarifné podmienky určujú odlety do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) v čase od marca do novembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kene nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 24. júna s návratom z Nairobi (NBO) do Londýna (LON) dňa 8. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Nairobi – Londýn za 260 GBP (24.06.-08.07.2015)
Praha – Nairobi – Londýn za 381 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Nairobi – Londýn za 386 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Nairobi – Londýn za 10639 CZK (rezervácia v ČJ)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) popýšiť celkom príjemnou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej partii východnej Afriky – podobne sú na tom i Etiópia, Uganda či Rwanda). Pôsobivé Nairobi Vás očakáva v južnej časti Kene a ak obľubujete fantastickú africkú faunu a neskutočné horské scenérie, určite v žiadnom prípade neostanete Vaším výberom sklamaní.

Fascinujúca Monunt Kenya a relatívne dostupné Kilimandžáro

Pokiaľ sa radíte k vysokohorským entuziastom, skúste pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), položený síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – približne 300 km južne od Nairobi). Nemenej pútavou (a ekonomicky trošku dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), nádherný stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa zhruba 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Výnimočné národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na excelentné parky a prírodné rezervácie plné mimoriadnych živočíšnych druhov naďabíte i hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – aj keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa radí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste uvidieť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule naväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Príťažlivá kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani výbornú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), prakticky spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento pôvabný kus africkej prírody sa zrejme zaraďuje so svetoznámym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel dokáže priaznivcom unikátnej miestnej zvieracej ríše pripraviť.

Mombasa a širšie okolie

Veľmi pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť iba niečo viac ako 100 km.

Čarokrásne plážové scenérie Indického oceánu

Grandiózne piesočnaté pláže s magickým bielym pieskom nájdete v geniálnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v dramatickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte možnosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., zaraďujúcemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Okúzľujúci tanzánsky Zanzibar

V pomerne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) narazia nielen milovníci nezabudnuteľných plážových scenérií aj na neopakovateľný ostrov Zanzibar – očarujúci tropický raj v kúzelnom Indickom oceáne. V tomto atraktívnom regióne sa nachádza aj síce v globále možno menej známy, ale naopak nemenej čarovný Pemba Island.

0