VLetenky

Keňa s TUI od 357 EUR

Malindi
Panorámy Indického oceánu v oblasti Robinson Island pri Malindi (foto: Luca Boldrini/Flickr/CC BY 2.0)

Magickú východoafrickú Keňu s výbornými národnými parkmi a famóznym pobrežím Indického oceánu (alebo súčasne i susednú Tanzánu) máte šancu vzhliadnuť (na vrchole stredoeurópskej zimy) pri využití (last minute) ponuky charterových leteniek so spoločnosťou TUI (s odletom z Poľska).

Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží Indického oceánu sú k dispozícii za 1597 PLN (alebo v prepočte cca 357 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 23. januára (sobota) a návratom z Mombasy (MBA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 30. januára 2016 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1597 PLN (23.01.-30.01.2016)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers Wizz Air (Ryanair) na trase Budapešť – Varšava.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej partii východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť len čosi vyše 100 km.

Vynikajúce plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s fenomenálnym bielym pieskom nájdete v príjemnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fascinujúceho podmorského sveta máte možnosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., radiacemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt budiace Kilimandžáro i skvelý Zanzibar

Ak sa zaraďujete k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú príležitosť sa pokúsiť pokoriť najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti naďabíte na neskutočne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (takisto s excelentnými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0