VLetenky

Keňa s TUI od 344 EUR

Diani Beach
Oblasť Diani Beach na juhovýchode Kene (foto: John Hickey-Fry @ hickey-fry.com / Flickr/CC BY 2.0)

Východoafrickú Keňu s vynikajúcimi národnými parkmi a znamenitým pobrežím Indického oceánu (alebo zároveň aj susednú Tanzánu) máte príležitosť spoznať (aj počas obdobia vianočných sviatkov) pri využití (last minute) ponuky charterových leteniek so spoločnosťou TUI (s odletom z Poľska).

Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží Indického oceánu sa dajú kúpiť za 1497 PLN (alebo v prepočte cca 344 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 19. decembra (sobota) a návratom z Mombasy (MBA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 26. decembra 2015 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie leteniek (za 1697 PLN / 389 EUR) môže byť odlet z Varšavy (WAW) dňa 9. januára (sobota) a návrat z Mombasy (MBA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 16. januára 2016 (sobota).

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1497 PLN / 344 EUR (19.12.-26.12.2015)
Varšava – Mombasa za 1697 PLN / 389 EUR (09.01.-16.01.2016)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers Wizz Air (Ryanair) na trase Budapešť – Varšava.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť iba niečo viac ako 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte možnosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari naďabia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., zaraďujúcemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt budiace Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Pokiaľ sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú príležitosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti narazíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (taktiež s výbornými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0