VLetenky

Keňa s TUI od 325 EUR

Diani Beach
Zátišia Indického oceánu v Diani Beach na juhovýchode Kene (foto: Joao Maximo/Flickr/CC BY 2.0)

Magickú východoafrickú Keňu s vynikajúcimi národnými parkmi a znamenitým pobrežím Indického oceánu (alebo zároveň aj susednú Tanzánu) možno vzhiadnuť pri využití (last minute) ponuky charterových leteniek s TUI/Enter Air (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží Indického oceánu sú k dispozícii za 1399 PLN (alebo v prepočte cca 325 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 25. marca a návratom z Mombasy (MBA) o 8 dní neskôr, t.j. dňa 5. apríla 2017 – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1399 PLN (25.03.-05.04.2017)

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len niečo viac ako 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte šancu odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari naďabia na gigantické množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., radiacemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte vhodnú možnosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (rovnako s vynikajúcimi podmienkami na potápanie a vodné športy).

0