VLetenky

Keňa s TUI od 304 EUR

Watamu
Indický oceán v podobe Watamu v blízkosti Malindi (foto: Make it Kenya/Stuart Price /Flickr/CC0)

Africkú Keňu s excelentnými národnými parkmi a fotogenickým pobrežím Indického oceánu máte príležitosť navštíviť vďaka last minute ponuke charterových leteniek s TUI/Enter Air z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kene sú k dispozícii za 1299 PLN (alebo v prepočte cca 304 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 27. augusta a návratom z Mombasy (MBA) o 9 dní neskôr, t.j. dňa 5. septembra 2018 – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1299 PLN / 304 EUR (27.08.-05.09.2018)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby autobusového dopravcu Flixbus/PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

WAW-MBA
Varšava, Poľsko – Mombasa, Keňa (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej partii východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť iba niečo cez 100 km.

Výborné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s fenomenálnym bielym pieskom nájdete v príjemnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fascinujúceho podmorského sveta možno objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na gigantické množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i skvelý Zanzibar

Ak sa zaraďujete k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú možnosť sa pokúsiť pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti naďabíte na neskutočne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (takisto s vynikajúcimi podmienkami na potápanie a vodné športy).

0