VLetenky

Keňa s TUI od 303 EUR

Nyali Beach
Kúzelná Nyali Beach na juhovýchode Kene (foto: MEAACT Kenya/STUART PRICE /Flickr/CC0)

Magickú východoafrickú Keňu s excelentnými národnými parkmi a znamenitým pobrežím Indického oceánu možno vzhliadnuť s last minute ponukou charterových leteniek s TUI/Enter Air z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží Indického oceánu sú k dispozícii za 1299 PLN (alebo v prepočte cca 303 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 25. marca a návratom z Mombasy (MBA) o 11 dní neskôr, t.j. dňa 5. apríla 2017 – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1299 PLN (25.03.-05.04.2017)

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len čosi viac ako 100 km.

Vynikajúce plážové scenérie Indického oceánu

Čarokrásne piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte možnosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Priaznivi safari naďabia na gigantické množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Pokiaľ patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte vhodnú možnosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (rovnako s výbornými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0