VLetenky

Keňa s TUI od 302 EUR

Nyali Beach
Idylická oblasť Nyali Beach na juhovýchode Kene (foto: FredD/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Východoafrickú Keňu s excelentnými národnými parkmi a znamenitým pobrežím Indického oceánu máte možnosť uvidieť vďaka last minute ponuke charterových leteniek s TUI/Enter Air z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kene sú k dispozícii za 1299 PLN (alebo v prepočte cca 302 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 11. októbra a návratom z Mombasy (MBA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 25. októbra 2017 – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Kene (za 1399 PLN / cca 325 EUR) môže byť odlet z Varšavy (WAW) dňa 11. októbra a návrat z Mombasy (MBA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 18. októbra 2017

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1299 PLN / 302 EUR (11.10.-25.10.2017)
Varšava – Mombasa za 1399 PLN / 325 EUR (11.10.-18.10.2017)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len čosi viac ako 100 km.

Vynikajúce plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte šancu odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Priaznivci safari naďabia na gigantické množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Pokiaľ sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte vhodnú možnosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (rovnako s výbornými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0