VLetenky

Keňa s TUI od 277 EUR

Mombasa
Scenérie Indického oceánu v okolí kenského veľkomesta Mombasa (foto: Anna Langa/Pixabay/CC0)

Dramatickú východoafrickú Keňu s vynikajúcimi národnými parkmi a znamenitým pobrežím Indického oceánu (alebo zároveň aj susednú Tanzánu) máte príležitosť uvidieť pri využití (last minute) ponuky charterových leteniek so spoločnosťou TUI (s odletom z Poľska).

Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží Indického oceánu sú k dispozícii za 1197 PLN (alebo v prepočte cca 277 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 12. marca (sobota) a návratom z Mombasy (MBA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. marca 2016 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1197 PLN (12.03.-19.03.2016)

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte možnosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers Wizz Air (Ryanair) na trase Budapešť – Varšava.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť iba niečo viac ako 100 km.

Výborné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte šancu odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari narazia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., zaraďujúcemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro aj úžasný Zanzibar

Pokiaľ sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte vhodnú príležitosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (rovnako s excelentnými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0