VLetenky

Keňa s TUI od 251 EUR

Kenya
Zátišia Indického oceánu v blízkosti kenského pobrežia (foto: Luca Boldrini/Flickr/CC BY 2.0)

Dramatickú východoafrickú Keňu s výbornými národnými parkmi a famóznym pobrežím Indického oceánu (alebo súčasne i susednú Tanzánu) máte možnosť spoznať pri využití (last minute) ponuky charterových leteniek so spoločnosťou TUI (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží Indického oceánu sú k dispozícii za 1114 PLN (alebo v prepočte cca 251 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 23. decembra a návratom z Mombasy (MBA) o 8 dní neskôr, t.j. dňa 31. decembra 2016 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1114 PLN (23.12.-31.12.2016)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej partii východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť iba čosi vyše 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s fenomenálnym bielym pieskom nájdete v príjemnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fascinujúceho podmorského sveta máte príležitosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafie na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i skvelý Zanzibar

Ak sa zaraďujete k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú možnosť sa pokúsiť pokoriť najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti naďabíte na neskutočne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (takisto s výbornými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0