VLetenky

Keňa s Qatar Airways za 436 EUR

Diani Beach
Čarovná Diani Beach v juhovýchodnom kúte Kene (foto: John Hickey-Fry@hickey-fry.com / Flickr)

Na pútavú výpravu do znamenitej Kene sa máte príležitosť vybrať pri využití tarifu spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do kenského Nairobi kúpite za 436 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Viedne. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 6. novembra 2014 do 30. júna 2015 (s výnimkou blackoutu 17.12.-23.12.2014, 02.01.-11.01.2015, 26.03.-02.04.2015 a 06.04.-13.04.2015), min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 10. novembra. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kene nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 15. decembra s návratom z kenského Nairobi (NBO) do Viedne (VIE) dňa 29. decembra 2014.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Nairobi – Viedeň za 436 EUR (15.12.-29.12.2014)
Budapešť – Nairobi – Viedeň za 438 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Nairobi – Viedeň za 447 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Nairobi – Viedeň za 12544 CZK (rezervácia v ČJ)

Keňa

Pôsobivá kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) pochváliť vcelku príjemnou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej časti východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Impresívne Nairobi Vás čaká v južnej partii Kene a ak obľubujete fascinujúcu africkú faunu a neskutočné horské scenérie, istotne v žiadnom prípade nezostanete Vaším výberom sklamaní.

Fantastická Monunt Kenya a pomerne dostupné Kilimandžáro

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom vysokohorskej turistiky, skúste zdolať najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m), situovaný síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – zhruba 300 km na juh od Nairobi). Nemenej pútavou (a ekonomicky trochu dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), prekrásny stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa približne 150 km na sever od kenského hlavného mesta.

Vynikajúce národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na mimoriadne skvelé parky a prírodné rezervácie plné výnimočných živočíšnych druhov natrafíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – i keď na druhej strane miestny Nairobi National Park patrí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste spoznať aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozľahlý Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule nadväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Vynikajúca kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani príťažlivú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), v podstate spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento excelentný kus africkej prírody sa pravdepodone radí s presláveným juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent dokáže fanúšikom jedinečnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Veľmi rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť len niečo vyše 100 km.

Vynikajúce plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete vo fenomenálnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte príležitosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najrozľahlejším v Keni.

Očarujúci tanzánsky Zanzibar

V relatívne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) naďabia nielen milovníci nezabudnuteľných plážových scenérií aj na neopakovateľný ostrov Zanzibar – očarujúci tropický raj v okúzľujúcom Indickom oceáne. V tomto pútavom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti menej známy, ale naopak nemenej atraktívny Pemba Island.

0

Add a Comment