VLetenky

Keňa s Eurowings od 277 EUR

Watamu
Tropické Watamu na juhovýchode Kene (foto: DocWoKav/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Východoafrickú Keňu máte šancu navštíviť pri využití last minute ponuky priamych charterových letov na palube aerolinky Eurowings (Discover) z Nemecka.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kene sú k dispozícii za 277 EUR s odletom z nemeckého Frankfurtu (FRA) dňa 16. (17.) decembra a návratom z Mombasy (MBA) dňa 22. decembra 2022 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Frankfurt – Mombasa za 277 EUR (16.12.-22.12.2022 / 17.12.-22.12.2022)

Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecký prískok do Frankfurtu (FRA) možno vo všeobecnosti použiť:
– Austrian Airlines z Viedne
– Lufthansa z Viedne (z Budapešti/z Krakova/z Katovíc/z Prahy)

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z našich končín do Frankfurtu sa dá využiť:
– autobusové spojenie Flixbus (od 45 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie / až na frankfurtské letisko)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutsche Bahn (od 29 EUR z Viedne/od 39 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (od 19 EUR z Prahy)

FRA-MBA
FRankfurt, Nemecko – Mombasa, Keňa (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca (miliónová) Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť iba niečo cez 100 km.

Vynikajúce plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte možnosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Priaznivci safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Ak sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú príležitosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti narazíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (rovnako s výbornými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0