VLetenky

Keňa s Etihad Airways od 427 EUR

Malindi
Panorámy Indického oceánu v oblasti kenského pobrežia (foto: Luca Boldrini/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet do famóznej východoafrickej Kene máte možnosť zrealizovať s leteckou spoločnosťou Etihad Airways v spolupráci s partnerským Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kenského hlavného mesta Nairobi sa predávajú za 427 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 17.02.-17.03., 29.03.-30.06. a 16.08.-30.11.2016, min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 3. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kene nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. marca s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nairobi za 427 EUR (02.03.-16.03.2016)

Keňa

Pôsobivá kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) popýšiť celkom príjemnou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej časti východnej Afriky – podobne sú na tom i Etiópia, Uganda či Rwanda). Impresívne Nairobi Vás čaká v južnej časti Kene a ak obľubujete fascinujúcu africkú faunu a neuveriteľné horské scenérie, istotne v žiadnom prípade neostanete Vaším výberom sklamaní.

Fantastická Monunt Kenya a relatívne dostupné Kilimandžáro

Ak sa zaraďujete k vysokohorským entuziastom, skúste zdolať najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m), situovaný síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – zhruba 300 km južne od Nairobi). Nemenej lákavou (a ekonomicky trochu dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), prekrásny stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa približne 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Mimoriadne národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na výborné parky a prírodné rezervácie plné výnimočných živočíšnych druhov natrafíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – i keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa radí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste vzhliadnuť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule nadväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Pôvabná kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani výnimočnú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), v podstate spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento príťažlivý kus africkej prírody pravdepodobne patrí s legendárnym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent dokáže fanúšikom jedinečnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť..

Mombasa a širšie okolie

Vskutku rušná a pultujúca miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť iba niečo vyše 100 km.

Prekrásne plážové scenérie Indického oceánu

Fenomenálne piesočnaté pláže s dramatickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta možno objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari naďabia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P. – jednom k najstarším a najväčším v Keni.

Očarujúci tanzánsky Zanzibar

V relatívne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) natrafia nielen milovníci neopakovateľných plážových scenérií aj na nezabudnuteľný ostrov Zanzibar – okúzľujúci tropický raj v čarovnom Indickom oceáne. V tomto pútavom regióne sa nachádza i síce v globále možno menej známy, ale naopak nemenej kúzelný Pemba Island.

0