VLetenky

Keňa s Etihad Airways od 402 EUR

Serena Beach
Idylická Bamburi Beach na juhovýchode Kene (foto: John Hickey-Fry @ hickey-fry.com / Flickr/CC BY 2.0)

Výlet do znamenitej východoafrickej Kene máte príležitosť uskutočniť s leteckou spoločnosťou Etihad Airways v spolupráci s partnerským aerolíniami (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do kenského hlavného mesta Nairobi sa predávajú za 402 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 07.09.-14.12.2015 a 11.01.-18.03.2016, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 3. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od septembra 2015 do marca 2016 (okrem zimného blackoutu).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kene môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 17. septembra s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 1. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Nairobi za 402 EUR (17.09.-01.10.2015)
Praha – Nairobi za 11924 CZK (rezervácia na webe dopravcu)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) pochváliť vcelku pohodovou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej partii východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Pôsobivé Nairobi Vás očakáva v južnej partii Kene a ak obľubujete fantastickú africkú faunu a neskutočné horské scenérie, určite v žiadnom prípade neostanete Vaším výberom sklamaní.

Fascinujúca Monunt Kenya a pomerne dostupné Kilimandžáro

Pokiaľ sa radíte k vysokohorským entuziastom, skúste pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), položený síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – približne 300 km na juh od Nairobi). Nemenej pútavou (a ekonomicky toršku dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), nádherný stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa zhruba 150 km na sever od kenského hlavného mesta.

Výnimočné národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na vynikajúce parky a prírodné rezervácie plné mimoriadnych živočíšnych druhov naďabíte i hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – aj keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa zaraďuje skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste uvidieť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule naväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Príťažlivá kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani mimoriadnu rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), prakticky spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento pôvabný kus africkej prírody zrejme patrí so svetoznámym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel dokáže priaznivcom unikátnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť..

Mombasa a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len čosi viac ako 100 km.

Nádherné plážové scenérie Indického oceánu

Geniálne piesočnaté pláže s magickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v dramatickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte možnosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P. – jednom k najstarším a najväčším v Keni.

Okúzľujúci tanzánsky Zanzibar

V pomerne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) narazia nielen milovníci nezabudnuteľných plážových scenérií aj na neopakovateľný ostrov Zanzibar – očarujúci tropický raj v kúzelnom Indickom oceáne. V tomto lákavom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti možno menej známy, ale naopak nemenej čarovný Pemba Island.

0