VLetenky

Keňa s Ethiopian Airlines od 400 EUR

Mount Kenya
Point Lenana (4985 m) v masíve Mount Kenya (foto: Chris 73/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Výlet do znamenitej východoafrickej Kene máte možnosť uskutočniť s leteckou spoločnosťou Ethiopian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského hlavného mesta Nairobi kúpite za 400 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 15. mája do 30. júna 2017, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 21. mája (alebo do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v uvedenom čase platnosti tarifu, t.j. (s odletom) od polovice mája do konca júna 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kene môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 23. júna s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 7. júla 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nairobi za 400 EUR (23.06.-07.07.2017)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže zásluhou svojej nadmorskej výšky (1661 m) pochváliť vcelku príjemnou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej partii východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Pôsobivé Nairobi Vás očakáva v južnej partii Kene a pokiaľ obľubujete fantastickú africkú faunu a neskutočné horské scenérie, určite v žiadnom prípade nezostanete Vaším výberom sklamaní.

Fascinujúca Monunt Kenya a pomerne dostupné Kilimandžáro

Pokiaľ sa radíte k vysokohorským entuziastom, skúste pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), položený síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – približne 300 km južne od Nairobi). Nemenej pútavou (a ekonomicky trošku dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), nádherný stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa zhruba 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Výnimočné národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na vynikajúce parky a prírodné rezervácie plné mimoriadnych živočíšnych druhov naďabíte i hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – aj keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa zaraďuje skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste uvidieť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule naväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Príťažlivá kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani skvelú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), prakticky spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento pôvabný kus africkej prírody zrejme patrí s presláveným juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel dokáže priaznivcom unikátnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len čosi viac ako 100 km.

Nádherné plážové scenérie Indického oceánu

Geniálne piesočnaté pláže s magickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v dramatickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta sa dajú odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P. – jednom k najstarším a najväčším v Keni.

Okúzľujúci tanzánsky Zanzibar

V pomerne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) narazia nielen milovníci nezabudnuteľných plážových scenérií i na neopakovateľný ostrov Zanzibar – očarujúci tropický raj v kúzelnom Indickom oceáne. V tomto lákavom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti možno menej známy, ale naopak nemenej čarovný Pemba Island.

0