VLetenky

Keňa s Enter Air od 337 EUR

Bamburi
Tropické letovisko Bamburi na juhovýchode Kene (foto: DocWoKav/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Východoafrickú Keňu s atraktívnymi národnými parkmi a excelentným pobrežím Indického oceánu máte možnosť navštíviť s ponukou charterových leteniek na palube spoločnosti Enter Air z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kene sú k dispozícii za 1449 PLN (alebo v prepočte cca 337 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 17. novembra (sobota) a návratom z Mombasy (MBA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 1. decembra 2018 (sobota) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Kene (za 1499 PLN / cca 348 EUR) môže byť s odlet z Katovíc (KTW) dňa 1. januára a návratom z Mombasy (MBA) o 11 dní neskôr, t.j. dňa 12. januára 2019.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1449 PLN / 337 EUR (17.11.-01.12.2018)
Katovice – Mombasa za 1499 PLN / 348 EUR (01.01.-12.01.2019)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby autobusového dopravcu Flixbus / PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Viedeň – Varšava.

WAW-MBA
Varšava, Poľsko – Mombasa, Keňa (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca (miliónová) Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť iba čosi cez 100 km.

Vynikajúce plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte možnosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Priaznivci safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Ak sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú možnosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti naďabíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (rovnako s výbornými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0