VLetenky

Keňa s Enter Air od 292 EUR

Kenya
Zákutia Indického oceánu v blízkosti kenského pobrežia (foto: Luca Boldrini/Flickr/CC BY 2.0)

Magickú východoafrickú Keňu s vynikajúcimi národnými parkmi a znamenitým pobrežím Indického oceánu (alebo zároveň aj susednú Tanzánu) možno spoznať pri využití (last minute) ponuky charterových leteniek so spoločnosťou Enter Air (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží Indického oceánu sú k dispozícii za 1300 PLN (alebo v prepočte cca 292 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 3. decembra (sobota) a návratom z Mombasy (MBA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 17. decembra 2016 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1300 PLN (03.12.-17.12.2016)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len niečo viac ako 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte šancu odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari naďabia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Pokiaľ sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte vhodnú možnosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (taktiež s výbornými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0