VLetenky

Keňa s Enter Air od 288 EUR

Bamburi
Tropické Bamburi na juhovýchode Kene (foto: John Hickey-Fry @ hickey-fry.com / Flickr/CC BY 2.0)

Východoafrickú Keňu s atraktívnymi národnými parkmi i pobrežím Indického oceánu si máte možnosť pozrieť (aj v čase “zimných sviatkov”) vďaka ponuke charterových leteniek s Enter Air z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kene sú k dispozícii za 1238 PLN (alebo v prepočte cca 288 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 15. decembra (sobota) a návratom z Mombasy (MBA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 29. decembra 2018 (sobota) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 1238 PLN / 288 EUR (15.12.-29.12.2018 / sobota – sobota)

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby autobusového dopravcu Flixbus / PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Viedeň – Varšava.

WAW-MBA
Varšava, Poľsko – Mombasa, Keňa (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná (miliónová) Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej partii východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť len niečo cez 100 km.

Výborné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s fenomenálnym bielym pieskom nájdete v príjemnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fascinujúceho podmorského sveta možno obdivovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari naďabia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i skvelý Zanzibar

Ak sa zaraďujete k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú možnosť sa pokúsiť pokoriť najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na neskutočne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (takisto s vynikajúcimi podmienkami na potápanie a vodné športy).

0