VLetenky

Keňa s EgyptAir od 454 EUR

Mount Kenya
Horský masív Mount Kenya (5199 m) (foto: Guillaume Baviere/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestu do východoafrickej Kene možno zrealizovať zásluhou leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského hlavného mesta Nairobi sa dajú kúpiť za 454 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 10.11.-15.12.2022 a 01.01.-28.02.2023, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 20. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára a februára 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kene nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. februára s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 21. februára 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nairobi za 454 EUR (07.02.-21.02.2023)

VIE-NBO
Viedeň, Rakúsko – Nairobi, Keňa (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) pochváliť celkom pohodovou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej časti východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Impresívne Nairobi Vás čaká v južnej časti Kene a ak obľubujete fascinujúcu africkú faunu a neuveriteľné horské scenérie, istotne v žiadnom prípade neostanete Vaším výberom sklamaní.

Fantastická Monunt Kenya a relatívne dostupné Kilimandžáro

Ak sa zaraďujete k vysokohorským entuziastom, skúste zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), situovaný síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – zhruba 300 km južne od Nairobi). Nemenej lákavou (a ekonomicky trochu dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), prekrásny stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa približne 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Mimoriadne národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na výborné parky a prírodné rezervácie plné výnimočných živočíšnych druhov naďabíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – aj keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa radí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste uvidieť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomenutý Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule naväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Pôvabná kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani úžasnú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), v podstate spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento príťažlivý kus africkej prírody zrejme patrí s legendárnym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent dokáže fanúšikom jedinečnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť iba niečo cez 100 km.

Prekrásne plážové scenérie Indického oceánu

Fenomenálne piesočnaté pláže s magickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v dramatickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta sa dajú objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P. – jednom k najstarším a najväčším v Keni.

Očarujúci tanzánsky Zanzibar

V relatívne dostupnej vzdialenosti od kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) naďabia nielen milovníci neopakovateľných plážových scenérií aj na nezabudnuteľný ostrov Zanzibar – okúzľujúci tropický raj v čarovnom Indickom oceáne. V tomto pútavom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti možno menej známy, ale naopak nemenej kúzelný Pemba Island.

0