VLetenky

Keňa s EgyptAir od 392 EUR

Mount Kenya
Horské jazero po ceste na Mount Kenya (5199 m) (foto: . Ray in Manila/Flickr/CC BY 2.0)

Cestu do východoafrickej Kene máte príležitosť uskutočniť zásluhou leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského hlavného mesta Nairobi sa predávajú za 392 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 16. marca 2022 do 15. februára 2023, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 20. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája 2022 do januára 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kene môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. júna s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 24. júna 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nairobi za 392 EUR (10.06.-24.06.2022)

VIE-NBO
Viedeň, Rakúsko – Nairobi, Keňa (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) popýšiť vcelku príjemnou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej partii východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Pôsobivé Nairobi Vás očakáva v južnej partii Kene a ak obľubujete fantastickú africkú faunu a neskutočné horské scenérie, určite v žiadnom prípade nezostanete Vaším výberom sklamaní.

Fascinujúca Monunt Kenya a pomerne dostupné Kilimandžáro

Ak sa radíte k vysokohorským entuziastom, skúste pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), položený síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – približne 300 km južne od Nairobi). Nemenej pútavou (a ekonomicky trošku dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), nádherný stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa zhruba 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Výnimočné národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na vynikajúce parky a prírodné rezervácie plné mimoriadnych živočíšnych druhov naďabíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – i keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa zaraďuje skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste spoznať aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomenutý Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule naväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Príťažlivá kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani skvelú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), prakticky spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento pôvabný kus africkej prírody pravdepodobne patrí s presláveným juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent dokáže priaznivcom unikátnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len niečo cez 100 km.

Nádherné plážové scenérie Indického oceánu

Geniálne piesočnaté pláže s magickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v dramatickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta sa dajú odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Fanúšikovia safari narazia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P. – jednom k najstarším a najväčším v Keni.

Okúzľujúci tanzánsky Zanzibar

V pomerne dostupnej vzdialenosti od kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) natrafia nielen milovníci nezabudnuteľných plážových scenérií aj na neopakovateľný ostrov Zanzibar – očarujúci tropický raj v kúzelnom Indickom oceáne. V tomto lákavom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti možno menej známy, ale naopak nemenej čarovný Pemba Island.

0