VLetenky

Keňa s EgyptAir od 383 EUR

Watamu
Indický oceán v podobe Watamu v blízkosti Malindi (foto: Make it Kenya/Stuart Price /Flickr/CC0)

Cestu do famóznej východoafrickej Kene máte šancu zrealizovať vďaka ponuke leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského hlavného mesta Nairobi sú v predaji za 383 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 25. apríla do 10. júna 2018, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. apríla (do aktualizácie tarifu / do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku mája do konca mája 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kene môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. mája s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 19. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nairobi za 383 EUR (04.05.-19.05.2018)

VIE-NBO
Viedeň, Rakúsko – Nairobi, Keňa (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Keňa

Pôsobivá kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) popýšiť celkom pohodovou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej časti východnej Afriky – podobne sú na tom i Etiópia, Uganda či Rwanda). Impresívne Nairobi Vás čaká v južnej časti Kene a ak obľubujete fascinujúcu africkú faunu a neuveriteľné horské scenérie, istotne v žiadnom prípade neostanete Vaším výberom sklamaní.

Fantastická Monunt Kenya a relatívne dostupné Kilimandžáro

Ak sa zaraďujete k vysokohorským entuziastom, skúste zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), situovaný síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – zhruba 300 km južne od Nairobi). Nemenej lákavou (a ekonomicky trochu dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), prekrásny stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa približne 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Mimoriadne národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na výborné parky a prírodné rezervácie plné výnimočných živočíšnych druhov natrafíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – i keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa radí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste spoznať aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomenutý Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule nadväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Pôvabná kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani úžasnú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), v podstate spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento príťažlivý kus africkej prírody pravdepodobne patrí s legendárnym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel dokáže fanúšikom jedinečenej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť iba niečo vyše 100 km.

Prekrásne plážové scenérie Indického oceánu

Fenomenálne piesočnaté pláže s dramatickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta možno objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Priaznivci safari narazia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P. – jednom k najstarším a najväčším v Keni.

Očarujúci tanzánsky Zanzibar

V relatívne dostupnej vzdialenosti od kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) naďabia nielen milovníci neopakovateľných plážových scenérií aj na nezabudnuteľný ostrov Zanzibar – okúzľujúci tropický raj v čarovnom Indickom oceáne. V tomto pútavom regióne sa nachádza i síce v globále možno menej známy, ale naopak nemenej kúzelný Pemba Island.

0