VLetenky

Keňa s EgyptAir od 351 EUR

Mount Kenya
Mount Kenya (5199 m) s okolitými vrcholmi (foto: Radu Vatcu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Výpravu do znamenitej východoafrickej Kene (s možnosťou návštevy egyptských pyramíd) možno podniknúť s leteckou spoločnosťou EgyptAir zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Nairobi kúpite za 261 GBP (alebo v prepočte cca 351 EUR) s odletom z budapeštianskeho letiska. Za príplatok okolo 20 EUR sa dá letieť aj z viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú (ukončenie) cesty do 20. júna 2015 a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája a júna 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kene nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 6. júna s návratom z Nairobi (NBO) dňa 19. júna 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. júna s návratom z kenského hlavného mesta Nairobi (NBO) dňa 19. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Nairobi za 261 GBP (06.06.-19.06.2015)
Budapešť – Nairobi za 383 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Nairobi za 384 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Nairobi za 10435 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Nairobi za 277 GBP (06.06.-19.06.2015)
Viedeň – Nairobi za 402 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Nairobi za 403 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Nairobi za 10972 CZK (rezervácia v ČJ)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) pochváliť vcelku príjemnou klímou (tak ako to býva obyčajom v centrálnej partii východnej Afriky – podobne sú na tom i Etiópia, Uganda či Rwanda). Pôsobivé Nairobi Vás očakáva v južnej partii Kene a ak obľubujete fantastickú africkú faunu a neskutočné horské scenérie, určite v žiadnom prípade neostanete Vaším výberom sklamaní.

Fascinujúca Monunt Kenya a pomerne dostupné Kilimandžáro

Pokiaľ sa radíte k vysokohorským entuziastom, skúste pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), položený síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – približne 300 km najuh od Nairobi). Nemenej pútavou (a ekonomicky trošku dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), nádherný stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa zhruba 150 km na sever od kenského hlavného mesta.

Výnimočné národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na vynikajúce parky a prírodné rezervácie plné mimoriadnych živočíšnych druhov naďabíte i hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – aj keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa radí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste uvidieť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule naväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Príťažlivá kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani excelentnú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), prakticky spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento pôvabný kus africkej prírody zrejme patrí so svetoznámym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel dokáže priaznivcom unikátnej miestnej zvieracej ríše pripraviť.

Mombasa a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len niečo viac ako 100 km.

Čarokrásne plážové scenérie Indického oceánu

Geniálne piesočnaté pláže s magickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v dramatickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte možnosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na gigantické množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., radiacemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Okúzľujúci tanzánsky Zanzibar

V pomerne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) narazia nielen milovníci nezabudnuteľných plážových scenérií aj na neopakovateľný ostrov Zanzibar – očarujúci tropický raj v kúzelnom Indickom oceáne. V tomto lákavom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti možno menej známy, ale naopak nemenej čarovný Pemba Island.

0