VLetenky

Keňa s Condor Airlines od 450 EUR

Nyali Beach
Oblasť Nyali Beach na juhovýchode Kene (foto: Christopher T Cooper/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Východoafrickú Keňu máte možnosť spoznať (aj v priebehu vianočných sviatkov) vďaka ponuke leteniek nemeckej aerolinky Condor v spolupráci s partnerskými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa (pri pobreží Indického oceánu) sa predávajú za 450 EUR s odletom s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra a decembra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kene nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 12. decembra a návrat z kenského mesta Moambasa (MBA) dňa 27. decembra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Mombasa za 450 EUR (12.12.-27.12.2017)
Praha – Mombasa za 454 EUR (12.12.-27.12.2017)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len čosi viac ako 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s impresívnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte príležitosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Priaznivci safari naďabia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt budiace Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Ak sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú šancu sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (rovnako s vhodnými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0