VLetenky

Keňa s Condor Airlines od 423 EUR

Diani Beach
Čarovná Diani Beach na juhovýchode Kene (foto: John Hickey-Fry @ hickey-fry.com / Flickr/CC BY 2.0)

Východoafrickú Keňu s vynikajúcimi národnými parkmi a znamenitým pobrežím Indického oceánu (alebo zároveň aj susednú Tanzánu) máte šancu spoznať pri využití ponuky charterových leteniek leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží fenomenálneho Indického oceánu sú v predaji za 423 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 24. septembra a návratom z Mombasy (MBA) o 6 dní neskôr, t.j. dňa 30. septembra 2015 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mombasa za 423 EUR (24.09.-30.09.2015)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť iba niečo viac ako 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte možnosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari narazia na gigantické množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., zaraďujúcemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt budiace Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú príležitosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti naďabíte na neuveriteľne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neksutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (taktiež s výbornými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0