VLetenky

Keňa s Condor Airlines od 400 EUR

Kenya Beach
Scenérie Indického oceánu v blízkosti kenského pobrežia (foto: Luca Boldrini/Flickr/CC BY 2.0)

Východoafrickú Keňu s famóznymi národnými parkmi a vynikajúcim pobrežím Indického oceánu (alebo súčasne i susednú Tanzánu) máte príležitosť uvidieť pri využití ponuky leteniek leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (s odletom z pražského letiska Václava Havla).

Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa sú k dispozícii za 400 EUR s odletom zo spomínanej Prahy (PRG) dňa 19. mája (štvrtok) a návratom z Mombasy (MBA) o 15 dní neskôr, t.j. dňa 3. júna 2016 (ptatok) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Praha – Mombasa za 400 EUR (19.05.-03.06.2016 / manuálne zadanie)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej partii východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť len čosi vyše 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s fenomenálnym bielym pieskom nájdete v príjemnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fascinujúceho podmorského sveta máte možnosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., radiacemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i skvelý Zanzibar

Ak sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte vhodnú šancu sa pokúsiť pokoriť najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti narazíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (takisto s výbornými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0