VLetenky

Keňa s Condor Airlines od 377 EUR

Nyali Beach
Kúzelná oblasť Nyali Beach na juhovýchode Kene (foto: MEAACT Kenya/STUART PRICE /Flickr/CC0)

Dramatickú východoafrickú Keňu s výbornými národnými parkmi a famóznym pobrežím Indického oceánu (alebo súčasne i susednú Tanzánu) máte možnosť spoznať v rámci ponuky charterových leteniek spoločnosti Condor Airlines v spolupráci s partnerským aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského mesta Mombasa pri Indickom oceáne sú k dispozícii za 377 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 22. apríla a návratom z Mombasy (MBA) dňa 12. mája 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mombasa za 377 EUR (22.04.-12.05.2017)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej partii východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť len niečo vyše 100 km.

Vynikjaúce plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s pôsobivým bielym pieskom nájdete v príjemnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fascinujúceho podmorského sveta máte šancu objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt budiace Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Ak sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú príležitosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti naďabíte na neskutočne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (taktiež s výhodnými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0