VLetenky

Keňa s Condor Airlines od 369 EUR

Bamburi Beach
Zákutia Indického oceánu v Bamburi Beach na juhovýchode Kene (foto: Wildcat Dunny/Flickr/CC BY 2.0)

Východoafrickú Keňu máte šancu spoznať vďaka ponuke leteniek nemeckej aerolinky Condor v spolupráci s partnerskými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa (pri pobreží Indického oceánu) kúpite za 369 EUR s odletom s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas novembra a decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kene môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 28. novembra a návrat z kenského mesta Moambasa (MBA) dňa 4. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Mombasa za 369 EUR (28.11.-04.12.2018)

PRG-MBA
Praha, Česká republika – Mombasa, Keňa (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len čosi viac ako 100 km.

Výborné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s impresívnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte príležitosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari naďabia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Ak sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú príležitosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (rovnako s vhodnými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0