VLetenky

Keňa s Condor Airlines od 306 EUR

Mombasa
Kúzelné Bamburi na juhovýchode Kene (foto: John Hickey-Fry @ hickey-fry.com / Flickr/CC BY 2.0)

Východoafrickú Keňu s výbornými národnými parkmi a famóznym pobrežím Indického oceánu (alebo súčasne i susednú Tanzánu) máte šancu spoznať pri využití lákavej (last minute) ponuky charterových leteniek spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží geniálneho Indického oceánu sa dajú kúpiť za 306 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 17. septembra a návratom z Mombasy (MBA) o 11 (4/13/20) dní neskôr, t.j. dňa 28. septembra 2015 (21.09./30.09./07.10.2015) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mombasa za 306 EUR (17.09.-28.09.2015)

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej partii východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť len čosi vyše 100 km.

Vynikajúce plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s fenomenálnym bielym pieskom nájdete v príjemnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fascinujúceho podmorského sveta máte šancu objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., radiacemu sa k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt budiace Kilimandžáro aj skvelý Zanzibar

Ak sa zaraďujete k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú príležitosť sa pokúsiť pokoriť najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na neskutočne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (takisto s excelentnými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0