VLetenky

Keňa s Condor Airlines od 239 EUR

Nyali Beach
Čarovná oblasť Nyali Beach na juhovýchode Kene (foto: FredD/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Dramatickú africkú Keňu s výbornými národnými parkmi a famóznym pobrežím Indického oceánu (alebo súčasne i susednú Tanzánu) máte príležitosť uvidieť pri využití aktualizovanej ponuky charterových leteniek spoločnosti Condor Airlines (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kene sú k dispozícii za 239 EUR s odletom z nemeckého Frankfurtu (FRA) dňa 29. apríla a návratom z kenskej Mombasy (MBA) o 20 dní neskôr, t.j. dňa 19. mája 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Frankfurt – Mombasa za 239 EUR (29.04.-19.05.2017 / priamy let)

Doprava do Nemecka

Letecký prískok do Frankfurtu možno zrealizovať s Wizz Air, ktorý obsluhuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti a Katovíc. Ďalšou variantou zostávajú dopravcovia z Lufthansa Group. Ekonomickejšou alernatívou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Flixbus z Bratislavy alebo rakúskym dopravcom Hellö z Viedne.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej partii východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť iba niečo vyše 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s impresívnym bielym pieskom nájdete v príjemnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fascinujúceho podmorského sveta máte šancu objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na gigantické množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt budiace Kilimandžáro i skvelý Zanzibar

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú možnosť sa pokúsiť pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaný síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, zhruba 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti narazíte na neskutočne malebný ostrov Zanzibar – fantastický tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neskutočnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej pôvabný Pemba Island (takisto s vhodnými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0