VLetenky

Keňa s Condor Airlines od 212 EUR

Nyali Beach
Kúzelná oblasť Nyali Beach na juhovýchode Kene (foto: MEAACT Kenya/STUART PRICE /Flickr/CC0)

Magickú východoafrickú Keňu s vynikajúcimi národnými parkmi a znamenitým pobrežím Indického oceánu (alebo zároveň aj susednú Tanzánu) máte šancu vzhliadnuť pri využití aktualizovanej ponuky charterových leteniek spoločnosti Condor Airlines (s odletom z Nemecka a za príplatok aj z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kene sú k dispozícii za 212 EUR s odletom z nemeckého Frankfurtu (FRA) dňa 25. apríla a návratom z kenskej Mombasy (MBA) o 10 dní neskôr, t.j. dňa 5. mája 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Ďalším príkladom rezervácie leteniek (v cene 294 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. apríla a návratom z kenskej Mombasy (MBA) o 10 dní neskôr, t.j. dňa 5. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Frankfurt – Mombasa za 212 EUR (25.04.-05.05.2017 / priamy let)
Viedeň – Mombasa za 294 EUR (25.04.-05.05.2017 / let s prestupom)

Doprava do Nemecka

Letecké priblíženie do Frankfurtu sa dá zrealizovať s Wizz Air, ktorý prevádzkuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti a Katovíc. Ďalšou alternatívou ostávajú dopravcovia z Lufthansa Group. Ekonomickejšou variantou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Flixbus z Bratislavy alebo rakúskym dopravcom Hellö z Viedne.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej časti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť len čosi viac ako 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s impresívnym bielym pieskom nájdete v pohodovom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v príjemnom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fantastického podmorského sveta máte príležitosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Priaznivci safari naďabia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt budiace Kilimandžáro i úžasný Zanzibar

Ak sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte vhodnú možnosť sa pokúsiť zdolať najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti natrafíte na nesmierne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (taktiež s výhodnými podmienkami na potápanie a vodné športy).

0