VLetenky

Keňa s Brussels Airlines od 426 EUR

Mount Kenya
Dvojičky Terere (4714 m) a Sendeyo (4704 m) vo fotogenickom masíve Mount Kenya v popredí so
Shipton’s Camp na Sirimon Route (foto: Mehmet Karatay/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na pútavú výpravu do znamenitej Kene sa máte možnosť vybrať vďaka lákavej ponuke belgickej leteckej spoločnosti Bussels Airlines zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do kenského Nairobi sa dajú kúpiť za 426 EUR s odletom zo stovežatej Prahy. V cene 433 EUR možno takisto letieť aj z maďarskej Budapešti a za 4440 EUR a j z rakúskej Viedne..

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 6. januára do 15. júna 2015 (s ukončením ciest do 22.06.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 24. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j od januára do júna 2015).

Ako príklad rezervácie letenky do Kene nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 13. februára s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 27. februára 2015 (za 426 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 13. februára s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 27. februára 2015 (za 433 EUR).

Ďalší príklad rezervácie letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 13. februára s návratom z Nairobi (NBO) dňa 27. februára 2015 (za 440 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Nairobi za 426 EUR (13.02.-27.02.2015)
Praha – Nairobi za 437 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Nairobi za 12137 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Nairobi za 433 EUR (13.02.-27.02.2015)
Budapešť – Nairobi za 444 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Nairobi za 12345 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Nairobi za 440 EUR (13.02.-27.02.2015)
Viedeň – Nairobi za 456 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Nairobi za 12707 CZK (rezervácia v ČJ)

Keňa

Pôsobivá kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) pochváliť vcelku príjemnou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej časti východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Impresívne Nairobi Vás čaká v južnej partii Kene a pokiaľ obľubujete fascinujúcu africkú faunu a dych berúce horské scenérie, istotne v žiadnom prípade nezostanete Vaším výberom sklamaní.

Fantastická Monunt Kenya a pomerne dostupné Kilimandžáro

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom vysokohorskej turistiky, skúste zdolať najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m), situovaný síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – zhruba 300 km južne od Nairobi). Nemenej atraktívnou (a ekonomicky trochu dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), prekrásny stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa asi 150 km na sever od kenského hlavného mesta.

Vynikajúce národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na mimoriadne skvelé parky a prírodné rezervácie plné výnimočných živočíšnych druhov natrafíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – i keď na druhej strane miestny Nairobi National Park patrí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste vzhliadnuť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozľahlý Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule nadväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Výborná kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani príťažlivú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), prakticky spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento excelentný kus africkej prírody sa pravdepodobne radí s presláveným juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent dokáže fanúšikom jedinečnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Veľmi rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť len niečo vyše 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete vo fenomenálnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte príležitosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najrozľahlejším v Keni.

Očarujúci tanzánsky Zanzibar

V relatívne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) narazia nielen milovníci neopakovateľných plážových scenérií aj na nezabudnuteľný ostrov Zanzibar – okúzľujúci tropický raj v čarovnom Indickom oceáne. V tomto lákavom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti menej známy, ale naopak nemenej kúzelný Pemba Island.

0