VLetenky

Keňa s British Airways od 405 EUR

Mount Kenya
Mount Kenya (Batian – 5199 m) s ľadovcom Lewis Glacier (foto: Josski/Wikimedia Commons/CC0)

Výlet do famóznej východoafrickej Kene majú možnosť zrealizovať so spoločnosťou British Airways z leteckej aliancie Oneworld nielen cestovatelia zo severu Slovenska či Moravy (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky do kenského hlavného mesta Nairobi sú v predaji za 405 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pava II v južnom Poľsku.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 20.08.-10.10.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od septembra 2015 do marca 2016 (s výnimkou zimného blackoutu).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kene nech bude napr. odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 16. septembra s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 29. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Krakov – Nairobi za 405 EUR (16.09.-29.09.2015)
Krakov – Nairobi za 423 EUR (rezervácia v NJ)
Krakov – Nairobi za 428 EUR (rezervácia v SJ)
Krakov – Nairobi za 11568 CZK (rezervácia v ČJ)

Keňa

Pôsobivá kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže zásluhou svojej nadmorskej výšky (1661 m) popýšiť celkom príjemnou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej časti východnej Afriky – podobne sú na tom i Etiópia, Uganda či Rwanda). Impresívne Nairobi Vás čaká v južnej časti Kene a ak obľubujete fascinujúcu africkú faunu a neuveriteľné horské scenérie, istotne v žiadnom prípade nezostanete Vaším výberom sklamaní.

Fantastická Monunt Kenya a relatívne dostupné Kilimandžáro

Ak sa zaraďujete k vysokohorským entuziastom, skúste zdolať najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m), situovaný síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – zhruba 300 km južne od Nairobi). Nemenej lákavou (a ekonomicky trochu dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), prekrásny stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa približne 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Mimoriadne národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na výborné parky a prírodné rezervácie plné výnimočných živočíšnych druhov natrafíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – i keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa zaraďuje skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste vzhliadnuť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule nadväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Pôvabná kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani vynikajúcu rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), v podstate spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento príťažlivý kus africkej prírody pravdepodobne patrí s presláveným juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent dokáže fanúšikom jedinečnej miestnej zvieracej ríše pripraviť.

Mombasa a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť oba čosi vyše 100 km.

Čarokrásne plážové scenérie Indického oceánu

Fenomenálne piesočnaté pláže s dramatickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte šancu objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari naďabia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P. – jednom k najstarším a najväčším v Keni.

Očarujúci tanzánsky Zanzibar

V relatívne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) narazia nielen milovníci neopakovateľných plážových scenérií aj na nezabudnuteľný ostrov Zanzibar – okúzľujúci tropický raj v čarovnom Indickom oceáne. V tomto atraktívnom regióne sa nachádza i síce v globále možno menej známy, ale naopak nemenej kúzelný Pemba Island.

0