VLetenky

Keňa s Air France od 431 EUR

Mount Kenya
Horské jazero po ceste na Mount Kenya (5199 m) (foto: . Ray in Manila/Flickr/CC BY 2.0)

Cestu do východoafrickej Kene máte možnosť zrealizovať zásluhou leteckej spoločnosti Air France zo Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského hlavného mesta Nairobi sa predávajú za 431 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 16. marca 2022 do 15. februára 2023, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 20. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája 2022 do januára 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kene môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. novembra s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 15. novembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nairobi za 431 EUR (01.11.-15.11.2022)

VIE-NBO
Viedeň, Rakúsko – Nairobi, Keňa (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) pochváliť celkom pohodovou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej časti východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Impresívne Nairobi Vás čaká v južnej partii Kene a ak obľubujete fascinujúcu africkú faunu a neuveriteľné horské scenérie, istotne v žiadnom prípade neostanete Vašim výberom sklamaní.

Fantastická Monunt Kenya a relatívne dostupné Kilimandžáro

Ak sa zaraďujete k vysokohorským entuziastom, skúste zdolať najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), situovaný síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – zhruba 300 km južne od Nairobi). Nemenej lákavou (a ekonomicky trochu dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), prekrásny stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa približne 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Mimoriadne národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na výborné parky a prírodné rezervácie plné výnimočných živočíšnych druhov natrafíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – aj keď na druhej strane miestny Nairobi National Park sa radí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste spoznať aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomenutý Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozsiahly Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule nadväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Pôvabná kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani úžasnú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), v podstate spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento príťažlivý kus africkej prírody zrejme patrí s legendárnym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent dokáže fanúšikom jedinečnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Vskutku rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť iba niečo cez 100 km.

Prekrásne plážové scenérie Indického oceánu

Fenomenálne piesočnaté pláže s dramatickým bielym pieskom nájdete v idylickom Diani Beach južne od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta možno objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P. – jednom k najstarším a najväčším v Keni.

Očarujúci tanzánsky Zanzibar

V relatívne dostupnej vzdialenosti od kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) narazia nielen milovníci neopakovateľných plážových scenérií aj na nezabudnuteľný ostrov Zanzibar – okúzľujúci tropický raj v čarovnom Indickom oceáne. V tomto pútavom regióne sa nachádza aj síce v globále možno menej známy, ale naopak nemenej kúzelný Pemba Island.

0