VLetenky

Keňa s Air France od 423 EUR

Mount Kenya
Mount Kenya – Batian (5199 m) s okolitými vrcholmi (foto: Chris 73/Wikimedia Commons)

Na atraktívnu výpravu do famóznej Kene sa máte šancu vydať pri využití tarifu holdingu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnerskými aerolíniami).

Spiatočné letenky do kenského Nairobi sú v predaji za 423 EUR s odletom z nemeckého Lipska (LEJ). V cene 460 EUR možno takisto letieť aj z maďarskej Budapešti (BUD).

Tarifné podmienky určujú odlety od 6. januára do 12. apríla 2015 (pre LEJ-NBO; do 11. júna 2015 pre BUD-NBO), min. dobu pobytu 7 dní (pre LEJ-NBO; 4 dni/sobotňajšiu noc pre BUD-NBO), max. dobu pobytu 1 mesiac (pre LEJ-NBO; 3 mesiace pre BUD-NBO) a predaj do 26. novembra (pre LEJ-NBO; do 30. novembra pre BUD-NBO). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie letenky do Kene nech bude napr. odlet z Lipska (LEJ) dňa 3. februára s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 17. februára 2015 (za 423 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. februára s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 17. februára 2015 (za 460 EUR).

Rezervácia letenky:
Lipsko – Nairobi za 423 EUR (03.02.-17.02.2015)
Lipsko – Nairobi za 439 EUR (rezervácia v SJ)
Lipsko – Nairobi za 12322 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Nairobi za 460 EUR (03.02.-17.02.2015)
Budapešť – Nairobi za 471 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Nairobi za 13091 CZK (rezervácia v ČJ)

Keňa

Impresívna kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže vďaka svojej nadmorskej výške (1661 m) popýšiť celkom príjemnou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej partii východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Pôsobivé Nairobi Vás očakáva v južnej časti Kene a ak obľubujete fantastickú africkú faunu a neskutočné horské scenérie, určite v žiadnom prípade neostanete Vaším výberom sklamaní.

Fascinujúca Monunt Kenya a relaívne dostupné Kilimandžáro

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom vysokohorskej turistiky, skúste pokoriť najvyšší vrch čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m), položený síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – približne 300 km južne od Nairobi). Nemenej lákavou (a ekonomicky trošku dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), nádherný stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa zhruba 150 km severne od kenského hlavného mesta.

Výborné národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na výnimočne úžasné parky a prírodné rezervácie plné mimoriadnych živočíšnych druhov naďabíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – aj keď na druhej strane miestny Nairobi National Park patrí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste spoznať aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozľahlý Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule naväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Vynikajúca kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani pôvabnú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), prakticky spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento excelentný kus africkej prírody sa zrejme zaraďuje so svetoznámym juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel dokáže priaznivcom unikátnej miestnej zvieracej ríše ponúknuť.

Mombasa a širšie okolie

Veľmi pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže pochváliť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Čaká Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju delí vzdialenosť iba čosi viac ako 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Nádherné piesočnaté pláže s fenomenálnym bielym pieskom nájdete v geniálnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v dramatickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte možnosť odhaľovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari narazia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najrozľahlejším v Keni.

Okúzľujúci tanzánsky Zanzibar

V pomerne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) natrafia nielen milovníci nezabudnuteľných plážových scenérií aj na neopakovateľný ostrov Zanzibar – očarujúci tropický raj v kúzelnom Indickom oceáne. V tomto pútavom regióne sa nachádza aj síce v globále menej známy, ale naopak nemenej čarovný Pemba Island.

0