VLetenky

Keňa s Air France od 422 EUR

Mount Kenya
Chogoria Valley po ceste na Mount Kenya (5199 m) (foto: Robbert van der Steeg/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na pútavý výlet do znamenitej Kene sa možno vybrať pri využití ponuky koncernu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kenského Nairobi sa predávajú za 422 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety (od 15. januára) do 30. júna 2015 (s ukončením ciest do 1. augusta 2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 22. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (s odletmi od začiatku februára do konca júna 2015).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kene môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. apríla s návratom z kenského Nairobi (NBO) dňa 16. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Nairobi za 422 EUR (02.04.-16.04.2015)
Budapešť – Nairobi za 430 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Nairobi za 432 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Nairobi za 433 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Nairobi za 439 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Nairobi za 12383 CZK (rezervácia v ĆJ)

Keňa

Pôsobivá kenská metropola Nairobi

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Nairobi, hlavné (a najľudnatejšie) mesto krajiny, sa môže zásluhou svojej nadmorskej výške (1661 m) pochváliť vcelku pohodovou klímou (tak ako to býva zvykom v centrálnej časti východnej Afriky – podobne sú na tom aj Etiópia, Uganda či Rwanda). Impresívne Nairobi Vás čaká v južnej partii Kene a ak obľubujete fascinujúcu africkú faunu a neuveriteľné horské scenérie, istotne v žiadnom prípade nezostanete Vaším výberom sklamaní.

Fantastická Monunt Kenya a pomerne dostupné Kilimandžáro

Ak sa zaraďujete k vysokohorským entuziastom, skúste zdolať najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m), situovaný síce už v susednej Tanzánii (neďaleko hranice s Keňou – zhruba 300 km na juh od Nairobi). Nemenej lákavou (a ekonomicky trochu dostupnejšou) záležitosťou bude obtiažnejší výstup na druhú najvyššiu horu Afriky (a kenskú jednotku), prekrásny stratovulkán Mt. Kenya (5199 m), vypínajúci sa približne 150 km na sever od kenského hlavného mesta.

Excelentné národné parky a prírodné rezervácie v širšom okolí Nairobi

Na mimoriadne parky a prírodné rezervácie plné výnimočných živočíšnych druhov natrafíte aj hneď akoby priamo za “bránami” kenskej metropoly Nairobi – i keď na druhej strane miestny Nairobi National Park patrí skôr k tým menej rozľahlým. Rozhodne skúste vzhliadnuť aspoň jeden z oveľa väčších parkov, resp. rezervácií – spomínaný Mt. Kenya s priľahlým národný parkom či Aberdare N.P. severne od Nairobi, alebo na juh od kenského hlavného mesta rozľahlý Tsavo N.P. (East/West) či menší Amboseli N.P. (plynule nadväzujúci na Kilimandžáro N.P.).

Výborná kenská Maasai Mara a Serengeti National Park v susednej Tanzánii

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani príťažlivú rezerváciu Maasai Mara (východne od Nairobi), v podstate spojenú so susedným Serengeti N.P vo vedľajšej Tanzánii. Tento vynikajúci kus africkej prírody sa pravdepodobne radí s presláveným juhoafrickým Kruger National Park k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent dokáže fanúšikom jedinečnej miestnej zvieracej ríše pripraviť.

Mombasa a širšie okolie

Veľmi rušná a pulzujúca miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej oblasti východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody nádherného Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť len niečo vyše 100 km.

Grandiózne plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s geniálnym bielym pieskom nájdete vo fenomenálnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v magickom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy farebného podmorského sveta máte príležitosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu v blízkosti Malindi. Priaznivci safari narazia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., radiacemu sa k najstarším a najrozľahlejším v Keni.

Očarujúci tanzánsky Zanzibar

V relatívne dostupnej vzdialenosti od spomínaného kenského veľkomesta Mombasa (už v susednej Tanzánii) narazia nielen milovníci neopakovateľných plážových scenérií aj na nezabudnuteľný ostrov Zanzibar – okúzľujúci tropický raj v čarovnom Indickom oceáne. V tomto atraktívnom regióne sa nachádza aj síce vo všeobecnosti menej známy, ale naopak nemenej kúzelný Pemba Island.

0