VLetenky

Kefalónia so Smart Wings od 223 EUR

Melissani
Symbol Kefalónie, Melissani, v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Fæ/Wikimedia Coommons/CC BY-SA 3.0)

Ponuka (čiastočne) priamych letov Travel Service/Smart Wings (aj na konci letných prázdnin) na jeden z najatraktívnejších gréckych ostrovov s názvom Kefalónia poteší aj odletom z Bratislavy.

Spiatočné letenky na Kefalóniu kúpite za 223 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v období od polovice augusta do polky septembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z bratislavského leteckého prístavu (BTS) dňa 22. augusta (piatok) a návrat z gréckej Kefalónie (EFL) dňa 2. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Kefalónia za 223 EUR (22.08.-02.09.2015)
Bratislava – Kefalónia za 229 EUR (rezervácia v NJ)
Bratislava – Kefalónia za 231 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Kefalónia za 6158 CZK (rezervácia v ČJ)

Kefalónia

Populárna Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi pod názvom Kefalos, Vás očakáva vo východnej partii Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (nachádzajúca sa smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fantastickým gréckym súostrovím bude pravdepodobne pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej časti, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) prakticky na oboch koncoch zakončujú vody majestátneho Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) naďabíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, pôsobivými námestíčkami, príjemnou promenádou i majestátnymi plážovými scenériami. Po prekonaní vcelku krátkej cesty trajektom (na západ) sa doplavíte do výborného Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fascinujúca severná polovica Kefalónie

Návšteva tohto geniálneho gréckeho súostrovia by zrejme nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, neskutočne fotogenického jazera Melissani s dramatickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne neobíďte ani výborné mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či fenomenálne západy Slnka na relatívne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá sa radí k najobľúbenejším na ostrove.

0