VLetenky

Kefalónia s Austrian Airlines od 69 EUR

Myrtos Beach
Pláž “Paralia Myrtos” v severozápadnej časti Kefalónie (foto: Karl Egger/Pixabay/CC0)

Grécke súostrovie Kefalónia máte možnosť spoznať počas letných prázdnin v rámci (last minute) ponuky priamych charterových letov Austrian Airlines z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kefalóniu sú k dispozícii za 69 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 5. júla (piatok) a návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 12. júla 2019 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 69 EUR (05.07.-12.07.2019 / piatok – piatok)
Pozn.: priame lety s odbavenou batožinou

VIE-EFL
Viedeň, Rakúsko – Kefalónia, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kefalónia

Populárna Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi s názvom Kefalos, Vás čaká vo východnej partii Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (nachádzajúca sa smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fantastickým gréckym ostrovom bude pravdepodobne pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej časti, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) prakticky na oboch koncoch zakončujú vody majestátneho Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) natrafíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, pôsobivými námestíčkami, príjemnou promenádou i impozantnými plážovými scenériami. Po prekonaní vcelku krátkej cesty trajektom (na západ) sa doplavíte do výborného Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fascinujúca severná polka Kefalónie

Návšteva tohto geniálneho gréckeho súostrovia by zrejme nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, neskutočne fotogenického jazera Melissani s dramatickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne nevynechajte ani vynikajúce mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či geniálne západy Slnka na relatívne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá sa zaraďuje k najobľúbenejším na ostrove.

0

Add a Comment