VLetenky

Kefalónia s Austrian Airlines od 150 EUR

Melissani
Miestny symbol Melissani v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Fæ/Wikimedia Coommons/CC BY-SA 3.0)

Grécky ostrov Kefalónia máte možnosť uvidieť (aj na začiatku letných prázdnin) pri využití last minute ponuky priamych charterových letov Austrian Airlines z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kefalóniu sú k dispozícii za 150 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 29. júna (piatok) a návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 13. júla 2018 (piatok) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. júna (piatok) a návrat z gréckej Kefalónie (EFL) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 13. júla 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 150 EUR (29.06.-13.07.2018 / piatok – piatok)
Viedeň – Kefalónia za 150 EUR (22.06.-13.07.2018 / piatok – piatok)
Pozn.: priame lety s odbavenou batožinou

VIE-EFL
Viedeň, Rakúsko – Kefalónia, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kefalónia

Obľúbená Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi s názvom Kefalos, Vás očakáva vo východnej časti Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (nachádzajúca sa smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fascinujúcim gréckym súostrovím bude zrejme pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej partii, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) v podstate na oboch koncoch zakončujú vody impozantného Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) naďabíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, impresívnymi námestíčkami, pohodovou promenádou aj majestátnymi plážovými scenériami. Po prekonaní celkom krátkej cesty trajektom (na západ) sa doplavíte do vynikajúceho Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fantastická severná polka Kefalónie

Návšteva tohto fenomenálneho gréckeho súostrovia by pravdepodobne nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, nesmierne fotogenického jazera Melissani s magickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne nevynechajte ani výborné mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či fenomenálne západy Slnka na pomerne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá sa radí k najpopulárnejším na ostrove.

0