VLetenky

Kefalónia s Austrian Airlines od 149 EUR

Melissani
Melissani – symbol Kefalónie, v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Nataša Stuper/Flickr/CC BY 2.0)

Milovníci Grécka, mora i histórie majú príležitosť spoznať jeden z najpútavejších miestnych ostrovov s názvom Kefalónia vďaka celkom lákavej last minute ponuke charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky na Kefalóniu sú k dispozícii za 149 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 10. júna (piatok) a návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 17. júna 2016 (piatok) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 149 EUR (10.06.-17.06.2016)

Kefalónia

Populárna Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi pod názvom Kefalos, Vás čaká vo východnej partii Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (nachádzajúca sa smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fantastickým gréckym súostrovím bude pravdepodobne pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej časti, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) prakticky na oboch koncoch zakončujú vody majestátneho Iónskeho móra.

Južná polka Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) naďabíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, pôsobivými námestíčkami, príjemnou promenádou i impozantnými plážovými scenériami. Po prekonaní vcelku krátkej cesty trajektom (na západ) sa doplavíte do výborného Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fascinujúca severná polovica Kefalónie

Návšteva tohto geniálneho gréckeho súostrovia by zrejme nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, neskutočne fotogenického jazera Melissani s dramatickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne neobíďte ani výborné mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či fenomenálne západy Slnka na pomerne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá sa radí k najobľúbenejším na ostrove.

0