VLetenky

Kefalónia s Austrian Airlines od 129 EUR

Melissani
Mágia miestneho symbolu Melissani v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Jef Jones/Flickr/CC BY 2.0)

Priaznivci Grécka, mora aj histórie majú príležitosť uvidieť jeden z najpútavejších miestnych ostrovov s názvom Kefalónia pri využití lákavej last minute ponuky charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na Kefalóniu sú k dispozícii za 129 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 5. augusta (piatok) a návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 12. augusta 2016 (piatok) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 129 EUR (05.08.-12.08.2016)
Viedeň – Kefalónia za 139 EUR (26.08.-09.09.2016)

Kefalónia

Populárna Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi pod názvom Kefalos, Vás čaká vo východnej partii Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (nachádzajúca sa smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fantastickým gréckym súostrovím bude pravdepodobne pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej časti, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) prakticky na oboch koncoch zakončujú vody majestátneho Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) narazíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, pôsobivými námestíčkami, príjemnou promenádou i impozantnými plážovými scenériami. Po prekonaní vcelku krátkej cesty trajektom (na západ) sa doplavíte do výborného Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fascinujúca severná polka Kefalónie

Návšteva tohto geniálneho gréckeho súostrovia by zrejme nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, neskutočne fotogenického jazera Melissani s dramatickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne nevynechajte ani výborné mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či fenomenálne západy Slnka na relatívne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá sa radí k najobľúbenejším na ostrove.

0