VLetenky

Kefalónia s Austrian Airlines od 119 EUR

Melissani
Mágia Melissani – symbolu Kefalónie, v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: zsoravecz/Pixabay/CC0)

Milovníci Grécka, mora aj histórie majú šancu vzhliadnuť jeden z najatraktívnejších miestnych ostrovov pod názvom Kefalónia vďaka vcelku lákavej last minute ponuke charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky na Kefalóniu sa predávajú za 119 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 17. júla (piatok) a návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 31. júla 2015 (piatok) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 119 EUR (17.07.-31.07.2015)

Kefalónia

Obľúbená Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi s názvom Kefalos, Vás očakáva vo východnej časti Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (nachádzajúca sa smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fascinujúcim gréckym súostrovím bude zrejme pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej partii, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) v podstate na oboch koncoch zakončujú vody impozantného Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) natrafíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, impresívnymi námestíčkami, pohodovou promenádou i majestátnymi plážovými scenériami. Po prekonaní celkom krátkej cesty trajektom (na západ) sa doplavíte do vynikajúceho Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fascinujúca severná polovica Kefalónie

Návšteva tohto fenomenálneho gréckeho súostrovia by pravdepodobne nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, nesmierne fotogenického jazera Melissani s magickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne nevynechajte ani vynikajúce mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či geniálne západy Slnka na relatívne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá patrí k najpopulárnejším na ostrove.

0