VLetenky

Kefalónia s Austrian Airlines od 109 EUR

Melissani
Miestny symbol Melissani v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Fæ/Wikimedia Coommons/CC BY-SA 3.0)

Milovníci Grécka, mora i histórie majú príležitosť vzhliadnuť jeden z najatraktívnejších miestnych ostrovov pod názvom Kefalónia pri využití pútavej last minute ponuky charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky na Kefalóniu sú k dispozícii za 109 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 10. júna (piatok) a návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 17. júna 2016 (piatok) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 109 EUR (10.06.-17.06.2016)

Kefalónia

Obľúbená Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi s názvom Kefalos, Vás očakáva vo východnej časti Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (nachádzajúca sa smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fascinujúcim gréckym súostrovím bude zrejme pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej partii, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) v podstate na oboch koncoch zakončujú vody impozantného Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) natrafíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, impresívnymi námestíčkami, pohodovou promenádou aj majestátnymi plážovými scenériami. Po prekonaní celkom krátkej cesty trajektom (na západ) sa doplavíte do vynikajúceho Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fantastická severná polka Kefalónie

Návšteva tohto fenomenálneho gréckeho súostrovia by pravdepodobne nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, nesmierne fotogenického jazera Melissani s magickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne nevynechajte ani vynikajúce mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či geniálne západy Slnka na relatívne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá patrí k najpopulárnejším na ostrove.

0