VLetenky

Kefalónia s Air Berlin od 224 EUR

Melissani
Mágia symbolu Kefalónie, Melissani, v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Matt Sims/Flickr/CC BY 2.0)

Milovníci Grécka, mora aj histórie majú šancu objaviť nepochybne jeden z najatraktívnejších gréckych ostrovov s názvom Kefalónia na krídlach spoločnosti Niki/Air Berlin (z leteckej aliancie Oneworld) od letného letového poriadku aj s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Spiatočné letenky na neuveriteľne príjemné súostrovie Kefalónia (situované v Iónskom mori) sú v predaji za 224 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas júna 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov alebo do aktualizácie tarifu).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 23. júna a návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 30. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Kefalónia za 224 EUR (23.06.-30.06.2015)
Bratislava – Kefalónia za 237 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Kefalónia za 6423 CZK (rezervácia v ČJ)

Kefalónia

Obľúbená Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi pod názvom Kefalos, Vás čaká vo východnej časti Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (nachádzajúca sa smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fascinujúcim gréckym súostrovím bude zrejme pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej partii, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) v podstate na oboch koncoch zakončujú vody spomínaného Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) natrafíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, impresívnymi námestíčkami, pohodovou promenádou aj majestátnymi plážovými scenériami. Po prekonaní celkom krátkej cesty trajektom (na západ) doputujete do vynikajúceho Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fascinujúca severná polka Kefalónie

Návšteva tohto fenomenálneho gréckeho súostrovia by pravdepodobne nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, neskutočne fotogenického jazera Melissani s magickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne neobíďte ani výborné mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či geniálne západy Slnka na relatívne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá patrí k najpopulárnejším na ostrove.

0