VLetenky

Kefalónia s Air Berlin od 173 EUR

Melissani Cave
Mágia Melissani v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Christos Vittoratos/Wikimedia Commons/CC0)

Milovníci Grécka, mora aj histórie majú príležitosť spoznať nepochybne jeden z najlákavejších gréckych ostrovov s názvom Kefalónia priamym letom spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Kefalónia sa dajú kúpiť za 173 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri aplikácii kupónu “URLAUB20” umožňujúceho zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 193 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 28. apríla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky v kombinácii s uplatneným promokódom určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj počas 28. apríla (do 23:59).

Zľavový kupón (“URLAUB20”) sa zadáva počas rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája, júna a októbra 2016.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 7. júna s návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 21. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 173 EUR (07.06.-21.06.2016 s promokódom / 193 EUR pred zľavou)

Kefalónia

Populárna Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi pod názvom Kefalos, Vás očakáva vo východnej partii Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (situovaná smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fantastickým gréckym súostrovím bude pravdepodobne pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej časti, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) prakticky na oboch koncoch zakončujú vody spomínaného majestátneho Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) naďabíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, pôsobivými námestíčkami, príjemnou promenádou i impozantnými plážovými scenériami. Po prekonaní vcelku krátkej cesty trajektom (na západ) docestujete do výborného Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fantastická severná polka Kefalónie

Návšteva tohto geniálneho gréckeho súostrovia by zrejme nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, neskutočne fotogenického jazera Melissani s dramatickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne nevynechajte ani vynikajúce mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či fenomenálne západy Slnka na relatívne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá sa zaraďuje k najobľúbenejším na ostrove.

0