VLetenky

Kefalónia s Air Berlin od 149 EUR

Melissani Cave
Symbol Kefalónie Melissani v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Fæ/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Milovníci Grécka, mora i histórie majú šancu vzhliadnuť nepochybne jeden z najpútavejších gréckych ostrovov pod názvom Kefalónia s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na súostrovie Kefalónia sú v predaji za 149 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri aplikácii kupónu “UEBERALL20” umožňujúceho zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 169 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 27. januára.

Zľavový kupón (“UEBERALL20”) sa zadáva v priebehu rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Tarifné podmienky v kombinácii s uplatneným promokódom určujú odlety v období od 1. mája do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 27. januára (do 23:59). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. v priebehu mája a júna 2016).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 7. júna s návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 21. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 149 EUR (07.06.-21.06.2016 s promokódom / 169 EUR pred zľavou)

Kefalónia

Obľúbená Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi s názvom Kefalos, Vás čaká vo východnej časti Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (položená smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fascinujúcim gréckym súostrovím bude zrejme pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej partii, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) v podstate na oboch koncoch zakončujú vody spomínaného impozantného Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) natrafíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, impresívnymi námestíčkami, pohodovou promenádou i majestátnymi plážovými scenériami. Po prekonaní celkom krátkej cesty trajektom (na západ) doputujete do vynikajúceho Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fascinujúca severná polka Kefalónie

Návšteva tohto fenomenálneho gréckeho súostrovia by pravdepodobne nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, nesmierne fotogenického jazera Melissani s magickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne neobíďte ani výborné mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či geniálne západy Slnka na pomerne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá sa radí k najpopulárnejším na ostrove.

0