VLetenky

Kefalónia s Air Berlin od 144 EUR

Melissani Cave
Mágia symbolu Kefalónie – Melissani, v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: zolakoma/Flickr/CC BY 2.0)

Milovníci Grécka, mora aj histórie majú príležitosť spoznať nepochybne jeden z najpútavejších gréckych ostrovov s názvom Kefalónia pri využití “Valentínskej akcie” spoločnosti Niki/Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na neskutočne pohodové súostrovie Kefalónia (položené v Iónskom mori) kúpite za 144 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude nákup dvoch obojsmerných leteniek v rámci aktuálnej akcie “Valentine’s Special” Fly2gether (pri rezervácii po kliknutí na banner “Valentínskej akcie” na doleuvedenom odkaze).

Všeobecné podmienky predaja promoakcie stanovujú cesty v období od 28. marca do 30. júna 2015, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 14. februára (alebo do vyčerpania voľných termínov či do aktualizácie tarifu). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 23. júna s návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 30. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 144 EUR/osoba (23.06.-30.06.2015 / pri nákupe doch leteniek)

Kefalónia

Populárna Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi s názvom Kefalos, Vás očakáva vo východnej partii Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (situovaná smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fantastickým gréckym súostrovím bude pravdepodobne pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej časti, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) prakticky na oboch koncoch zakončujú vody spomínaného Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) naďabíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, pôsobivými námestíčkami, príjemnou promenádou aj impozantnými plážovými scenériami. Po prekonaní vcelku krátkej cesty trajektom (na západ) docestujete do excelentného Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fantastická severná polka Kefalónie

Návšteva tohto geniálneho gréckeho súostrovia by zrejme nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, neuveriteľne fotogenického jazera Melissani s dramatickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne nevynechajte ani vynikajúce mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či fenomenálne západy Slnka na relatívne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá patrí k najobľúbenejším na ostrove.

0